Uuenenud disainiga Mema kalendermärkmik 2024 nüüd müügil

On aeg. Aeg muutusteks. Just seda tundsime kevadel kui oli aeg uut memaplannerit koostama hakata. Üks olulisemaid põhjuseid see, et meie märkmike kasutajad on enamuses püsikliendid ja tundsime suurt soovi neid hoida ja üllatada millegi värske ning põnevaga. 

Üks armas memakas kirjutas oma tagasisides muuhulgas sellise lause: “Aitäh, et teete Eesti naised erilisteks ja hindate meie ilu läbi märkmiku.” See oli tabavalt öeldud, sest tegelikult on olnud esimesest memaplannerist peale eesmärk inspireerida meie erilisi Eesti naisi. Naisi, kes väärivad oma kauni aja planeerimisel stiilset, julget ja tarka abilist. Sest aeg on liiga oluline, et sellega juhuslikult ümber käia. Head asjad ei juhtu enamasti iseenesest ja meeleolu aja planeerimisel määrab sageli tulemuse. 

Kevad, suvi, sügis, talv

Seekordses memaplanneris oleme hoolitsenud, et kuud ei oleks lihtsalt kuud, vaid et need tõstaksid kasutajate taipamisi ja enesearengut. Just seepärast jaotasime kalendri neljaks osaks – ühelt poolt on need aastaajad, mis meile nii loomulik kulgemine, teisalt aga kolmekuulised etapid, mis näitavad suunda valitud teekonnal ja aitavad hoida fookust. Aastaajad peegeldavad naiseks olemist – on vaiksemad ja tegusamaid, rõõmsamaid ja mõtlikumaid aegu, kuid suures plaanis on kõik tasakaalus.

Kevad on pühendatud uuele energiale ning seda veab tõeliselt sütitava energiaga naine – Shalini Mody. Kes on kasvõi üheski tema trennis osalenud, teavad, mida me silmas peame. Suvekuudel naudime sooja ning iseenda ilu ning me ei tea kedagi teist, kes suve sedavõrd kergelt ja kaunilt salvestada oskab kui meie suvemuusa Kuu Elina ehk Elina Naan. Sügis on pühendatud erialasele arengule ning seda Katriin Manguse eestvedamisel. Naine, kelle töökus ja sihikindlus on viinud ta unistuste eluni ning nüüd jagab ta praktilist nõu ka teistele.  Talvel liigume veel lähemale enda salasoovidele ning saame lähemalt tuttavaks nii iseenda kui ka ühe väga erilise noore Eesti naisega, kelleks on Mia Lota Ojaots. Seda me lubame, et teekond temaga on kordumatu ja meeldejääv.

Aeg, mida armastad

Muutunud ei ole üksnes kalendri sisu, vaid ka välimus. Pärast pikki katsetusi leidsime lõpuks köite, mis on samaväärne spiraaliga, ainult et veelgi parem. Köide, mis lubab lehtedel langeda täislaotusesse, ilma et need kangekaelselt turritama hakkaks. Köide, mis on loodussõbralik ja võimaldab mugavamat taaskasutusprotsessi. Köide, mis on stiilne ja trendikas. Köide, mis muudab kogu märkmiku väiksemaks, mugavamaks, kaunimaks. Ahjaa, üks väike miinus sel siiski on – see ei võimalda kleepsupaberite lisamist, kuid mis ei tähenda, et kleepsud kuhugi kadunud oleks. Leiad need nüüd esikaanel olevast taskust. Tagakaane jätsime jätkuvalt märkmepaberitele, seekord kolmes erinevas mõõdus. Sisudisain mängib senise roosa asemel nelja erineva tooniga, et pakkuda vaheldust ja inspiratsiooni.  

Kogu sisu on seejuures trükitud pisikeses Tartu külje all olevas rohelises trükikojas Ecoprint, keskkonda säästval viisil, materjalidest, mis on taaskasutatud ning loodussõbralikud. Ja kuna Mema kalendermärkmik pole kunagi olnud üksnes kuupäevadega märkmik, vaid ennekõike aja raamat, sai memaplanner aastanumbri asemel kaanele ka päris pealkirja. 

Need erilised illustratsioonid

Üks omadus, mille poolest Mema kalendermärkmik erineb kõigist teistest Eesti, aga ka kogu maailma planneritest, on kuude illustratsioonid. Uue, 2024.aasta memaplanneri illustratsioonide autoriks on Londonis õppiv ja töötav noor naine, kunstnikunimega Zhenya. Ametilt on Zhenya arhitekt ja moeillustratsioonid olid talle aastaid õhtuse hobi eest. See aga muutus kui hobikunstniku blogi jäi silma Revlon brändile, kes tellis 2014.a London Fashion Weeki jaoks temalt moeillustratsioonid. Nüüd töötab Zhenya täiskohaga illustraatorina, tehes koostööd tuntud ajakirjade, brändide ja stilistidega üle kogu maailma. Tema tööd on ilmunud ajakirjades Vogue, Marie Claire, Grazia ja mitmete näitustena Saksamaal, Prantsusmaal ning kodulinnas Londonis. Nüüd väike valik neist ka memaplanneris.

Naised, kes hindavad oma aega

Oleme südamest tänulikud kõigile neile imelistele, töökatele ja loovatele naistele, kes memaplanneri loomisel abiks olid. Kokku oli neid kümmekond, autoritest toimetajateni. Kõiki neid ühendab vähemalt üks ühine omadus – nad valivad väga hoolikalt, millele ja kellele oma aega annavad. Ja tegelikult see ei ühenda mitte üksnes neid naisi, kes märkmiku loomisel osalesid, vaid ka neid, kes mema märkmikku kasutavad. Ning just nii see peakski olema. Sest aeg on liiga väärtuslik, et sellega juhuslikult ümber käia. 

Aitäh, et oled meiega. Oma uue aasta abilise saad valida SIIT. Pane tähele, et 2024.a memaplanner ilmub kolmes erinevas kaanetoonis, vali endale just see õige. Kalendrid paneme posti alates 15. novembrist.

%d bloggers like this: