“Kivi. Paber. Plaanid” – Eesti esimene kivipaberist märkmik on kohal

Jah, te lugesite õigesti, kivist märkmik. Ning ei, me pole tagasi kiviajas ega anna teile kirjutamiseks The Flintstones stiilis kivikamakat, vaid hoopis enneolematult sileda kivipaberiga märkmiku, mille valmistamiseks pole kasutatud grammigi puitu. Nagu juba aimate, ei ole see tavaline märkmik, vaid täiesti uudne võimalus oma mõtete kirjapanekuks.

Mis on kivipaber?

Kivipaber on valmistatud kivitolmust (looduslikku päritolu kaltsiumkarbonaadist), millesse segatakse tolmu kooshoidmiseks väike kogus polüetüleeni ehk ümbertöödeldud plastikut (jaa, ehkki selle kogus on minimaalne, leitakse õnneks uusi viise, kuidas shampooni- ja hambapastakorke taaskasutada). Saadud segu pressitakse seejärel spetsiaalse tehnoloogia abil paberilehtedeks. Erinevalt tavalisest paberist pole selleks kasutatud grammigi tselluloosi, mis teeb kivipaberist unikaalse ja loodussõbraliku alternatiivi tavapaberile. Sest tõesti, miks peaks maha võtma puid kui paberi valmistamiseks on ka muu viis. Kivipaberi tootmisprotsessis ei kasutata vett ning selleks kulub kordades vähem energiat kui tavalise paberi valmistamiseks.

Kivipaber on äärmiselt vastupidav, see on vee- ja kohvikindel. Lisaks on sel väga sile tekstuur, mis teeb kirjutamise ülimalt mõnusaks. Paber on õhuke, samas piisavalt paks, et mitte läbi kumada ning sobib kirjutamiseks nii pliiatsi, pastaka kui vildikaga.

Kirjutamine on võimas tööriist

Käitumissteadlased on leidnud, et kirjutamine on võimas kognitiivse arengu tööriist. Kirjutamine aitab kaasa kriitilisele mõtlemisele ja mälu säilitamisele (Kellogg, 2008). See toimib eneseväljenduse ja emotsionaalse heaolu vahendina, leevendades stressi ja ärevust (Pennebaker, 1997). Professionaalses keskkonnas võivad tõhusad kirjutamisoskused suurendada usaldusväärsust ja hõlbustada paremat suhtlemist (Ober, 2001). Seega pole kirjutamine pelgalt oskus, vaid mitmekülgne tööriist, mis rikastab meie isiklikku, tööalast ja emotsionaalset elu. Ja lõpuks ometi võid kirjutada täpselt niipalju kui vaja, iga su unistusi ja ideid täiskirjutatud leht on samm puhtama looduse suunas. Märkmikul on joonelised lehed ja neid on piisavalt palju, et saaksid pidada päevikut, kirjutada üles unistusi, luuletusi, koostada liste või kokkuvõtteid. 

Memaplanner ja memastoner

Kuna meie tooteperes on kivipaberist märkmik memaplanneri noorem õde, kutsume teda hellitavalt ka memastoneriks. Olgu märkusena öeldud, et kivipaberi tootmine ja sellele trükkimine alles kogub maailmas hoogu – kui ühevärviliste sisulehtede trükkimine on juba suhteliselt levinud, siis eritellimusel valmiv värviline trükk vajab veel arendamist. Seetõttu on meie erilise sisuga memaplanner esialgu veel taaskasutatud paberist. 

Miks valida kivipaberist märkmik?

  • Esimene Eestis: ole esimeste seas, kes võtab kasutusele innovaatilised kirjavahendid.

  • Vastupidav ja erakordselt mugav: kui oled agar kirjutaja, siis ilmselt oskad hinnata lehti, mis sametiselt siledad, veekindlad ja kirjutamisel ülimalt sujuvad.

  • Jätkusuutlik valik: kivipaberiga oled sa lehekülg-lehekülje haaval osa loodussõbralikust teekonnast.

Kivipaberist märkmiku saad osta siit.

Kasutatud kirjandus:

  • Kellogg, R. T. (2008). “Training writing skills: A cognitive developmental perspective.”

  • Pennebaker, J. W. (1997). “Writing about emotional experiences as a therapeutic process.”

  • Ober, S. (2001). “Contemporary Business Communication.”

““Kivi. Paber. Plaanid” – Eesti esimene kivipaberist märkmik on kohal” on saanud ühe vastuse

 1. […] koos: raamatu juurde kuuluva muusikalise osaga ja haara kõrvale memastoner “Kivi. Paber. Plaanid”. Märkmik, kus iga lehekülg on justkui tühi lõuend su enesearengu avastamisel. Pane kirja kõik […]

Leave a Reply

%d bloggers like this: