Teekond läbi lehekülgede: viis raamatut, mis rikastavad ja annavad hoogu

Mema kalendermärkmik 2024

Kui oled märkmikuusku, siis küllap oled sa ka raamatute usku. Tutvustame sulle viit raamatut, mis on maailma muutust toonud. Nendes leiduvad lood ei ole üksnes põnev lugemine, vaid need on lood, mis aitavad ka sinul oma lugu luua. Nende raamatute läbitöötamine pakub uusi vaatenurki su loovuse, heade harjumuste, emotsionaalse intelligentsuse ja ka rahalise vabaduse arendamiseks. Lisaks leiad siit soovitused kuidas märkmike abil lugemisest maksimumi võtta.

1. “Kuu Luul”, Elina Naan 

Miks see on lummav: Selleks, et midagi alustada, luua või kuhugi jõuda, on vaja lubada endal kasvada. Tulla välja ka siis kui pole veel valmis. Lasta endal olla ja elul juhtuda. Panna tähele rännakut, õppida, kogeda, inspireeruda. Seda pakub Elina luuleraamat, mis on kirjutatud tema naiseks kasvamise teekonnast, sellest, mis olnud ja sellest, mis alles tuleb. Samas ei jäta see puudutamata lugeja kogemusi ja tundmusi ning nii koorubki sealt juba uus lugu. 

Täiuslik, kui: tunned, et mõned read vajavad kirjutamist, mõned mõtted loksumist ja mõni tunne virgumist.

Kasuta koos: raamatu juurde kuuluva muusikalise osaga ja haara kõrvale memastoner “Kivi. Paber. Plaanid”. Märkmik, kus iga lehekülg on justkui tühi lõuend su enesearengu avastamisel. Pane kirja kõik märksõnad, ideed ja tunded, mis lugemise ajal või järgselt tekivad, isegi need, mis esmapilgul tühised tunduvad.
“Kuu Luul” raamatus avaldatud valitud mõtted koos autoripoolse selgitusega leiad ka meie uuest, 2024.a memaplannerist. Lase neil end läbi suve kanda. 

2. “Aatomharjumused”, James Clear

Miks see köidab: See ei ole pelgalt raamat harjumustest, vaid väga praktiline teejuht, kuidas elu põhialuste ümbermõtestamine võib viia edu ja õnneni. James Clear ei keskendu ainult eesmärkidele, vaid sellele, kuidas pisikesed, järjepidevad tegevused viivad suurte muutusteni. Seega, kui oled eesmärkide seadmisest väsinud või need ei ole piisavalt head tulemust toonud, loe see raamat läbi ja tee midagi teistmoodi.

Täiuslik, kui: soovid päriselt oma igapäevaelu muuta, kuid ei tea, kust ja milliste meetoditega alustada.

Sobita seda: meie “Aeg, mida armastan” kalendriga, mis aitab sul planeerida ja jälgida just neid „aatomharjumusi“, mis sinu elu paremaks muudavad.

3. “Vaikne jõud. Introverdina maailmas, mis ei lakka rääkimast”, Susan Cain

Miks see on avastus: Kas ka sina kuulud selle kolmandiku hulka, kes eelistab kuulamist rääkimisele? Lugemist pidutsemisele? Meeskonnas töötamise asemel omaette nokitsemist? See raamat on aplaus introvertidele, selgitades nende alahinnatud tugevusi ja asendamatuid panuseid. Võibolla leiad siit vastused ja tugevama seljataguse või hoopis mõistmise lähedase osas.

Täiuslik, kui: soovid iseennast paremini mõista, oma sisemist jõudu targalt ära kasutada ja edu saavutada tänu sellele, et oled olemuselt introvert.

Sobita seda: kalendermärkmikuga “Aeg, mida armastan”, pannes iga päeva/nädala/või kuu peale kirja tegevused, mis su teekonda toetavad. Usu, ainuüksi nende tegevuste või plaanide kirjapanek on oluline ettevalmistus asjade ärategemisel.

4. “Võibolla sa peaksid kellegagi rääkima”, Lori Gottlieb

Miks see on meeldejääv: Armastatud terapeut Lori Gottlieb avab ukse oma kabinetti, esitades lugejatele põnevad lood ja iseendale küsimused, millele me kõik vastuseid otsime: Mis on õnn? Kuidas toime tulla kaotuse ja leinaga? Autor kirjeldab väga haaravalt nii terapeudi kui patsiendi igapäeva ja dilemmasid. Raamat on kirjutatud erakordselt põneval viisil, tuues sind üsna ootamatul moel lähemale iseendale. 

Täiuslik, kui: tunned, et Su elus on probleeme, mida tahaksid sügavamalt mõista või ka juhul, kui soovid lihtsat ja kaasahaaravat lugemist.

Sobita seda: meie “Kivi. Paber. Plaanid” märkmikuga, mis aitab sul välja kirjutada tunded ja mõtted, mis liiga kauaks endasse jäänud ning seeläbi teha ruumi uuele. Talleta sinna ka oma emotsionaalsed avastused ja eneseleidmised.

5. “Rikkaks saamise õpik”, Jaak Roosaar

Miks see on praktiliselt paeluv: Roosaar ei räägi ainult investeerimisest ja säästmisest, ta läheb sügavamale, et uurida, mida tähendab tõeline rikkus ja seda päris uudsest vaatenurgast. See raamat on enamat kui finantsjuhend, see on teejuhis, kuidas rikkaks saamise põhimõtteid oma igapäevaelus rakendada.

Täiuslik, kui: otsid mitte ainult rikkust, vaid ka elukvaliteeti ja isiklikku arengut.

Sobita seda: meie “Aeg, mida armastad” kalendermärkmikuga, et saavutada oma finantsilised ja isiklikud eesmärgid samm-sammulise tegevuste läbi. Hoolitse selle eest, et need sammud saaks lisatud su päevaplaani.

%d bloggers like this: